Wydarzenia lokalne
2018-10-19 14:44:04
760 wyświetleń
0 komentarzy
Gala Produktów Tradycyjnych Województwa Lubelskiego
Gala Produktów Tradycyjnych Województwa Lubelskiego

27 września br. w Lublinie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W gościnnych progach Lubelskiego Centrum Konferencyjnego spotkało się kilkudziesięciu producentów tradycyjnych specjałów, by odebrać zasłużone laury promocyjne. Tego dnia świętowano również wpisanie dwusetnego wyrobu z województwa lubelskiego na ogólnopolską Listę Produktów Tradycyjnych (LPT).

W ramach wydarzenia odbyła się również konferencja „W krainie lubelskich produktów tradycyjnych i regionalnych”, podczas której  wskazano rolnikom i wytwórcom produkującym na niedużą skalę ułatwienia w produkcji, przetwórstwie i sprzedaży żywności. Swoje prelekcje wygłosili: rolnik i przetwórca ekologiczny Jerzy Moń (Wpisanie produktu na LPT a wzrost jego sprzedaży), Jolanta Chlebek z Vita-Natura (Wpisanie produktu na LPT w świadomości końcowego konsumenta), Grzegorz Maryniowski z BioGrim-u (Wpisanie produktu na LPT – znaczenie dla producenta) oraz Tomasz Rutkowski i Marek Mędrek ze spółki LokalneOgniwo (Możliwości kupowania i sprzedawania produktów lokalnych z wykorzystaniem platformy lokalneo.pl). Izabella Byszewska z Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego mówiła o produktach regionalnych i lokalnych jako potencjale regionów), a Katarzyna Madoń-Kremeś z UMWL o działaniach Samorządu Województwa Lubelskiego na rzecz promocji dziedzictwa kulinarnego regionu i samych wytwórców. Z kolei Jacek Jakubczak ze Stowarzyszenia Lubelskich Kucharzy opowiedział o produktach tradycyjnych i regionalnych w menu restauracji.

Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć degustacji regionalnej żywności wśród wystawców swoje lokalne produkty prezentował Michał Łupina - wytwórca z Goraja.

Stoisko Łupina - kult tradycji w kreowaniu smaku

Szczegółowe informacje wraz z relacją fotograficzną pod linkiem GALA

Powiązane wpisy

Degustacja produktów lokalnych

Degustacja produktów lokalnych

2019-09-11 14:22:02
Konferencja informacyjno-promocyjna

Konferencja informacyjno-promocyjna organizowana we współpracy z Wydziałem Ekonomicznym UMCS

2019-04-12 15:47:22
Nadbużańska Akademia Smaku 2018

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie potraw regionalnych Nadbużańska Akademia Smaku 2018, który odbędzie się 19 sierpnia 2018 r. w parku podworskim w...

2018-07-15 11:02:06

Komentarze