Lokalneo.pl

W Lokalneo.pl od 2018-07-19 12:57:55
5/5 (12)
4601 wyświetleń
Opinie o wytwórcy
Dane adresowe

Lokalneo.pl
ul. Vetterów 1/106
20-277 Lublin

Tel. 81 565 77 10
E-mail: biuro@lokalneogniwo.pl


Drukuj

O nas

Dlaczego? Po co? Jak?
Dlatego możesz nam zaufać…

Dlaczego?

Nasz zespół dysponuje ponad 10 – letnim doświadczeniem związanym ze współpracą z lokalną społecznością, czego potwierdzeniem są dokumenty planistyczne i strategiczne przygotowywane dla lokalnych samorządów, w których odkrywaliśmy to co najlepsze – lokalne potencjały. Pozwoliło to nam również oprócz identyfikacji zasobów lokalnych na budowanie relacji z wytwórcami produktów lokalnych.

Poprzez nakreślone wizje, cele oraz działania stwarzamy realną możliwości efektywnego wykorzystania lokalnych potencjałów.

Po co?

Produktem lokalnym są wyroby lub usługi, z którymi utożsamiają się mieszkańcy danego obszaru. Są one produkowane lub świadczone w sposób nieprzemysłowy, z lokalnych, specyficznych surowców, często również z zastosowaniem starych receptur, instrukcji oraz przy użyciu lokalnych metod wytwarzania. Wszystko to sprawia, że produkty wytwarzane lokalnie stanowią coś wyjątkowego i specyficznego, wykazują bezpośredni związek z dziedzictwem kulinarnym, kulturowy i historycznym krain, regionów i społeczności lokalnych. Produkty lokalne są wyższej jakości, produkowane są z lokalnego, lepszego i zdrowszego surowca.

Bazę wyróżniających zasobów lokalnych stanowią: materialne zasoby (tj. infrastruktura konkretnych producentów lokalnych, np. gospodarstwa ekologiczne, olejarnie, kaszarnie ale też i twórcy ludowi itp.); społeczne zasoby kulturowe (tj. imprezy i wydarzenia kulturalne, np. obrzędy i zwyczaje, targi i jarmarki, medycyna ludowa); zasoby krajobrazowo-przyrodnicze (atrakcyjne miejsca przyrodnicze, architektura itp.)

Warto zatem odkrywać lokalne potencjały.

Jak?

Lokalny dostawca przed rozpoczęciem sprzedaży swoich produktów i usług, najpierw podpisuje z nami Deklarację Lokalności. Nie współpracujemy z pośrednikami, współpracujemy bezpośrednio z rolnikami, lokalnymi producentami, rzemieślnikami, usługodawcami. Z naszym udziałem produkty lokalne są tańsze dzięki krótszemu i bezpośredniemu łańcuchowi dostaw – modelujemy logistykę. Z naszym udziałem produkty lokalne są bardziej dostępne i różnorodne dzięki ich koncentracji w jednym miejscu.

Przyłącz się do nasze wspólnej pasji odkrywania nowych lokalnych potencjałów, nowych smaków, przedmiotów i miejsc wybierając się na zakupy za pośrednictwem naszej platformy produktów lokalnych – LokalneOgniwo.

Zakres działalności LokalnegoOgniwa przyczynia się również do wprowadzenia nowych rozwiązań w zakresie energetyki niskoemisyjnej, która jest wyłaniającym się obszarem inteligentnej specjalizacji województwa lubelskiego. Użytki rolne w regionie stanowią 68% ogółu powierzchni (pierwsze miejsce w Polsce), a województwo jest jednym z największych krajowych producentów zbóż, warzyw gruntowych, owoców z drzew oraz owoców z krzewów. Daje to dobre podstawy do wykorzystania biomasy lokalnej na cele energetyczne. Zgodnie z obowiązującymi uregulowaniami biomasa lokalna to taka, która jest pozyskana w promieniu do 300 km od instalacji OZE. Wynika to z jednej strony z tego, że transport biomasy na większe odległości nie ma uzasadnienia środowiskowego, z drugiej zaś ma na celu zapewnienie, że każda instalacja OZE będzie miała możliwość zapewnienia sobie takiej ilości biomasy, by mogła funkcjonować.

 
 
 

Świadczone przez LokalenOgniwo usługi wpisują się w główny łańcuch wartości specjalizacji 
„Energetyka niskoemisyjna” poprzez:

  • zarządzanie potencjałem biomasy – zapewnienie ciągłości dostaw, monitoring,
  • przygotowanie raportów dla jednostek wytwórczych energii elektrycznej i ciepła,
  • przygotowanie raportów dla zakładów przetwarzających biomasę.

 

Zasady zwrotów i reklamacji
Opinie o produktach
5/5 (12)
2019-07-25

rewelacja

2019-07-25

świeże i tanie! :)

2020-05-25

polecam serdecznie zdrową przekąskę- bez chemii i zbędnych dodatków
idealnie sprawdza się na wycieczki i piknik,

2020-09-29

mały, kompaktowy, estetyczny - super prezent z Lublina!

2019-12-02

Wszystko co jest napisane w opisie tych ciasteczek to sama prawda. Nie znałam wcześniej ich smaku, ale odkąd spróbowałam ich po raz pierwszy wiem, że na stałe zagoszczą w moim domu. Smakują zaskakująco dobrze! Zaskakująco to słowo klucz, bo wcale nie wyglądają tak dobrze jak smakują. Każdy kogo częstowałam był zaskoczony ich smakiem! Polecam szczerze!

2021-03-28

Większych bzdur już pisać nie mogą ,hahaha wolny wybieg ,to jaj na makaron od rolników co kura biega po polu by brakło ,to tylko chwyt reklamowy ,jaja są z ferm i wybieg tam jest 1*1 m hahah

2020-11-05

Zamówiłam jakiś czas temu tę polędwicę na próbę i od tamtego czasu kupuję ją regularnie. Za każdym razem smakuje tak samo dobrze. Pyszna, aromatyczna, odpowiednio sucha, świetna na kanapki, które robię do pracy/szkoły. Nie kupicie takiej w zwykłym sklepie. Serdecznie polecam

2020-11-05

świetna, aromatyczna zielona herbata, zapewniam, że smakuje równie dobrze jak się nazywa!

2020-11-05

świetna, aromatyczna zielona herbata, zapewniam, że smakuje równie dobrze jak się nazywa!

2020-10-06

3 takie zestawy pojechały do kontrahentów mojej firmy w Szwajcarii. Zostały bardzo dobrze odebrane. Zestawy są estetycznie zapakowane, eleganckie, polecam!

2020-10-21

Zakupiłam kilka takich zestaw na prezent na Dzień Nauczyciela, bardzo się podobały. Zestaw jest elegancki, poręczny, a zawartość wygląda bardzo apetycznie. Do polecenia!

2021-02-17

super

Opinie o wytwórcy
Ostatnio dodane produkty
Cena 45,00 zł