Winiarnia Swojaczek

W Lokalneo.pl od 2020-06-15 10:56:30
0/5 (0)
1333 wyświetleń
Opinie o wytwórcy
Dane adresowe

Winiarnia Swojaczek
ul. Nadrzeczna 74
21-310 WohyńWWW: http://swojaczek.pl/page/2/


Drukuj

O nas

Historia

HISTORIA

 

Początków polskiego winiarstwa należy poszukiwać już na przełomie IX i X wieku, a więc w pierwszych latach istnienia państwa Polskiego. Wraz bowiem z rozwojem osadnictwa oraz procesem chrystianizacji Polski, rodziła się także tradycja wytwarzania polskiego wina. Pierwotnie wino przygotowywane było na potrzeby duchowieństwa i odprawianej przez nich liturgii kościelnej. Szybko jednak okazało się, iż w trunku tym zagustowali pierwsi władcy polscy, a z nimi najzamożniejsi przedstawiciele społeczeństwa. U schyłku średniowiecza popularność wina była na tyle szeroka, że obejmowała także uboższą szlachtę oraz mieszczaństwo, produkujące i sprzedające własne wino.

Obszarami przeznaczanymi pod pierwsze winnice były tereny nadwiślańskie, w tym Lubelszczyzna, słynące z urodzajnych ziem oraz łagodnego klimatu. Warunki te sprawiały, iż owoce dojrzewały szybko, a ich smak dorównywał winom z zachodniej Europy. Z zachodu również, a w szczególności z Włoch, sprowadzano specjalistów oraz pierwsze szczepy winorośli, pozwalające produkować wina najwyższej jakości.

Z wielowiekowej tradycji produkcji wina na Lubelszczyźnie korzystała także nasza prababka Michalina, która już w okresie powojennym założyła w Radzyniu Podlaskim na tzw. Kozim Rynku lokalny wyszynk. Podawano w nim różnego rodzaju alkohole, w tym bimber oraz wino własnej produkcji, w którym rozsmakowali się okoliczni mieszkańcy. Sprawdzona receptura, jak i technika wyrobu wina sprawiała, iż karczma cieszyła się uznaniem, a wytwarzane przez nią produkty rozwożone były po całej Polsce.

Wejście Polski do Unii Europejskiej i otwarcie polskiego rynku na rynki europejskie znacznie utrudniło sprzedaż wyrobów alkoholowych domowej receptury. Fala win importowanych zalała polskie półki sklepowe, a ich jakość w niczym nie dorównuje jakości tradycyjnych polskich trunków. Wina produkowane na skalę masową nigdy nie zastąpią tych tworzonych z pasją. Aby oddać walory rodzinnej, długoletniej receptury stworzyliśmy markę „SWOJACZEK”.

 

Historia

CO ROBIMY?

 

Produkujemy polskie wina owocowe, nazywane niekiedy „SWOJAKAMI” czy „SWOJACZKAMI”. Wina wytwarzane są według długoletniej i sprawdzonej rodzinnej receptury. Charakteryzuje je subtelny aromat oraz prawdziwy, pełny owocowy smak, a proces ich produkcji odpowiada temu stosowanemu niegdyś przez nasze babcie.

Wykorzystywane przez nas tradycyjne technologie wyrobu wina, bazujące na metodzie fermentacji i leżakowaniu moszczu z owoców, bezpośrednio kształtują smak naszych produktów. Dzięki tym technikom jest on oryginalny, świeży i prawdziwy.

 

produkcja  

JAK TO ROBIMY?

 

Nasze produkty powstają wyłącznie z naturalnych, lokalnych surowców. W procesie produkcji stosujemy tradycyjne metody i techniki oraz postępujemy zgodnie z długoletnią, sprawdzoną recepturą. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze wina miały pełny, głęboki i zharmonizowany smak, a przy tym oddawały charakter Lubelszczyzny.

Nie produkujemy na masową skalę, dzięki czemu pozwalamy naszym winom fermentować i leżakować aż do chwili, w której nabiorą jak najlepszego i najpełniejszego smaku. Dopiero wówczas przeznaczamy je do sprzedaży.

Wierzymy, że pasja, którą wkładamy w produkcję owocuje niepowtarzalnym smakiem wina, trafiającym w gusta nawet największych koneserów.

 

wino-1

DLACZEGO TO ROBIMY?

 

Produkcja wina jest naszą pasją. Chcemy dzielić się z Państwem recepturami, które towarzyszyły naszej rodzinie od pokoleń. Bez wątpienia dążymy także do ocalenia tych smaków i wspomnień, które związane są z polskim winem domowym od wieków.

Naszym celem jest stworzenie wyrobu naturalnego, oddającego pełnię smaku owocu, który jakością przewyższa wina importowane, produkowane wyłącznie dla zysku.

Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję oryginalnego, prawdziwego i głębokiego smaku wina. Dokładamy wszelkich starań, by nasze wyroby były najwyższej jakości, zapachy owoców wprost kipiały z kieliszków, a ich degustacja stanowiła dla Państwa czystą rozkosz.

Wierzymy, że wśród powszechności win sklepowych importowanych, nieróżniących się od siebie smakiem czy bukietem zapachowym, docenią Państwo nasz rodzimy wyrób. Pragniemy nim obwieszczać, że polskie produkty są równie dobre a nawet lepsze, od tych sprowadzanych z zagranicy. Dzięki walorom środowiska naturalnego, jak i mniej intensywnej gospodarce rolnej, komponenty naszych win są bowiem najwyższej jakości.

Przez promocję tego co polskie, zamierzamy przywołać konsumentom smaki dobrze im znane, które od dawien dawna gościły na rodzinnych stołach. Naszą największą misją jest zatem satysfakcja naszych klientów, delektujących się swojskim, wyrobem najwyższej jakości

 

 

Na lokalneo.pl znajdą Państwo następujące rodzaje win:

 

Wino Wisienka słodkie 0,75 L

Wino Wisienka półsłodkie 0,75 L

Wino Wisienka półwytrawne 0,75 L

Wino śliwkowe z nutką porzeczki półsłodkie 0,75 L

Wino aroniowe z nutką porzeczki półwytrawne 0,75 L

Wino aroniowe z nutką porzeczki półsłodkie 0,75 L

Wino śliwkowo-jabłkowe słodkie 0,75 L

Wino śliwkowo-jabłkowe półwytrawne 0,75 L

Wino z czerwonej porzeczki słodkie 0,75 L

Wino z czerwonej porzeczki półsłodkie 0,75 L

Wino z czerwonej porzeczki półwytrawne 0,75 L

Wino z czarnej porzeczki słodkie 0,75 L

Wino z czarnej porzeczki półsłodkie 0,75 L

Wino z czarnej porzeczki półwytrawne 0,75 L

Wino grzane korzenne z miodem słodkie 0,75 L

Zasady zwrotów i reklamacji
Opinie o produktach
0/5 (0)
Opinie o wytwórcy