Winnica Solaris

W Lokalneo.pl od 2020-05-11 13:22:16
0/5 (0)
1200 wyświetleń
Opinie o wytwórcy
Dane adresowe

Winnica Solaris
ul. Zagrody 86
24-300 Opole LubelskieWWW: http://winnicasolaris.pl/


Drukuj

O nas

Nasza Winnica przysiadła na najwyższym południowo-zachodnim wzniesieniu na obrzeżach miasteczka Opole Lubelskie. Pierwsze testowe krzewy zostały posadzone w 2004 roku i przyjmujemy, że rok ten jest początkiem naszej winnicy. W latach następnych winna latorośl zawróciła nam kompletnie w głowach, opanowała również nasz cały kilkudziesięcioarowy stok. Rosną u nas odmiany na wino, tzw. moszczowe, charakteryzujące się niewielkimi aczkolwiek słodkimi, esencjonalnymi i nadzwyczaj smakowitymi owocami. Dominują tu Rondo i Regent na wina czerwone i różowe, oraz Seyval Blanc, Hibernal, Traminer i Solaris na wina białe. Ten ostatni zwany również „chardonnay północy” ze względu na wczesność, czyli szybkość gromadzenia fruktozy w owocach, jest wielką nadzieją winiarskiego „cool climate”, od niego też powstała nazwa winnicy.

 

 

Parcela Bliskowice była kolejnym etapem rozwoju winnicy. Ta półtorahektarowa działka w Dolinie Wisły została zakupiona i obsadzona winoroślą w 2014 roku. Jej zachodnie nachylenie gwarantuje odpływ zimnych mas powietrza w dolinę oraz silne nagrzewanie się od promieni zachodzącego słońca. Dodatkowym jej atutem jest kamienista gleba powstała w wyniku erozji skał wapiennych - rędzina, która rzędzi czyli gwarzy z rolnikiem podczas orki. Biały kamień będący bazą tej gleby nagrzewa się w ciągu dnia i stygnie nocą podnosząc temperaturę w winnicy. Dodatkowo odbija światło słoneczne i dogrzewa grona od dołu, w tych warunkach owoce szybciej dojrzewają.

 

 

Szczepy, które w liczbie 5 tys. sztuk znalazły tu swoje miejsce to: Riesling, Zweigelt, Solaris, Johanniter, Muscaris, Cabernet Cortis i Regent.

 

 

Nasz winny ogródek jest odskocznią od problemów, kłopotów i trosk dnia codziennego. Wyczekiwanie na dojrzałość owoców, zbiór oraz późniejsza winifikacja ma coś z magii. Bo przecież wino to nie tylko skomplikowane procesy chemiczne. Wino to historia jego powstawania od winnicy do piwnicy, to rocznik i temperament winiarza i w końcu wino to degustacja, która podświadomie zmienia nasz sposób życia, ponieważ chcąc próbować wino musimy zwolnić tempo.

 

 

Zwalniajcie więc Państwo kroku i spróbujcie naszego wina. Zapewniamy, że świetnie smakują, są świeże, czyste i bezpretensjonalne. Zdarza się, że zdobywają laury na profesjonalnych konkursach winiarskich.

 

 

 

Na lokalneo.pl znajdą Państwo następujące rodzaje win:

 

 

Wino Solero białe słodkie 0,75 L

Wino Solero białe wytrawne 0,75 L

Wino Ambrozja białe słodkie 0,75 L

Wino Johanis białe wytrawne 0,75 L

Wino Johanis białe półwytrawne 0,75 L

Wino Mętlik białe wytrawne 0,75 L

Wino Feeling białe wytrawne 0,75 L

Wino Rosemary różowe półwytrawne 0,75 L

 

Zasady zwrotów i reklamacji
Opinie o produktach
0/5 (0)
Opinie o wytwórcy