Miody smakowe

Jak urozmaicić smak miodu? Bardzo prosto! Wystarczy sięgnąć po miody smakowe z najlepszych polskich pasiek na platformie lokalneo.pl. Tutaj zamówisz nie tylko oryginalne miody i inne pszczele produkty, ale także wiele innych lokalnych specjałów prosto od ich producentów! Wykwintne, smakowe miody z polskich pasiek to znakomity dodatek do pieczywa, gorących napojów i innych potraw. Wasze śniadania będą zdrowe i wyjątkowo aromatyczne z polskimi miodami smakowymi. Koniecznie spróbujcie każdego i wybierzcie swój ulubiony! 

Polskie miody smakowe

Nasze polskie miody wzbogacane są najczęściej dodatkami obecnymi na polskiej ziemi. Nie brakuje wśród nich jednak nutki egzotyki — na przykład w miodzie wzbogaconym liofilizowaną pomarańczą bądź prawdziwym kakao. Liofilizowane owoce to typowy dodatek do smakowych miodów. Dzięki odkryciu procesu liofilizacji w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku możemy cieszyć się wartościowymi i smacznymi owocami zanurzonymi właśnie w miodach smakowych, w czekoladzie albo w inny sposób wzbogacającymi różnego rodzaju desery i przysmaki. Liofilizacja owoców polega na ich znacznym odwodnieniu, choć nie jest to ich klasyczne suszenie. Podczas liofilizacji woda z owoców jest usuwana znacznie szybciej i skuteczniej. Ponadto polecamy miody smakowe z pysznymi orzechami. Tajemnicą poliszynela jest, że popularne orzechowe i czekoladowe kremy do smarowania pieczywa nie mieszczą się w kategorii najzdrowszych produktów spożywczych. Do pieczywa, naleśników i we wszystkich innych przypadkach, kiedy są one stosowane, bardzo dobrze zastępują je właśnie miody smakowe. Jest to istotna zmiana zwłaszcza w przypadku dzieci, które najchętniej spośród przedstawicieli wszystkich grup wiekowych sięgają po takiego rodzaju smakołyki, a jednocześnie stale się rozwijają i potrzebują wyjątkowo zdrowej oraz zbilansowanej diety. 

Właściwości miodów smakowych

Smakowe miody posiadają wszystkie walory miodów bez dodatków. Dostarczają zatem do organizmu wielu cennych składników. Ponadto leczenie ran, a nawet oparzeń za pomocą miodu znane jest od tak dawnych czasów, że trudno wskazać tutaj jednoznacznie, kiedy zaczęto się tym posługiwać. Naturalne miody są z nami właściwie od zarania dziejów i służą celom spożywczym, kosmetycznym, prozdrowotnym i innym. Miód łagodzi wiele dolegliwości fizycznych, koi nerwy i obniża ciśnienie krwi. Po spożyciu miodu także ludzki mózg funkcjonuje o wiele lepiej. Mniejsze znaczenie ma zatem, czy jemy jednorodny, naturalny miód, czy też miody smakowe, niż to, czy jemy go w ogóle. Miody smakowe to świetna propozycja dla tych osób, które miód bez dodatków uważają za mało wyrazisty. Naturalne miody oraz produkty powstające na ich podstawie wspomagają pracę praktycznie wszystkich układów w organizmie człowieka, a zwłaszcza układu krwionośnego. Miód w każdej odsłonie to samo zdrowie i warto jeść go codziennie. Dzięki miodom smakowym jego codzienne spożywanie się nie znudzi. Zaglądajcie na lokalneo.pl i wybierajcie przepyszne miody smakowe na każdy dzień!

Jest 15 produktów.

Aktywne filtry
Miód z aronią BIO 250 ml
Eco

Rolnictwo ekologiczne

System gospodarowania o zrównoważonej produkcji roślinnej i zwierzęcej. W produkcji rolniczej wykorzystuje się naturalne nawozy oraz metody biologiczne i mechaniczne. Wykluczone jest stosowanie syntetycznych nawozów, chemicznych środków ochrony roślin, regulatorów wzrostu, dodatków paszowych i organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO).

Cena 23,46 zł