Mięsa i wędliny

Coraz częściej dokonujemy świadomych wyborów w kwestii żywności. Jesteśmy w stanie zapłacić więcej, aby uzyskać wysokiej jakości produkty. Wiemy bowiem, że tani wyrób jest równocześnie najczęściej przetworzonym i mało wartościowym. W dłuższej perspektywie ma to wpływ na smak oraz zdrowie każdego z nas. Stąd najlepszym produktem są swojskie wędliny pochodzące od lokalnych producentów. Trzeba podkreślić, że większość z nich może być zarówno składnikiem dania, jak i przekąską przy spotkaniu w gronie rodziny lub znajomych. Poczęstunek w formie stołu szwedzkiego z przedstawionymi wyrobami z pewnością wzbudzi zainteresowanie zaproszonych osób. Ich jakość jest rezultatem użycia tradycyjnych technik masarskich, a także aromatycznych kompozycji przypraw. Jednak niezależnie od gatunku podstawą jest zawsze najlepsze mięso, z którego powstają powyższe produkty. Do danego zamówienia można również dołożyć: przetwory, nabiał bądź miody z naszego asortymentu. Stale poszerzamy go o nowe pozycje!

Swojskie mięsa i wędliny od lokalnych producentów

Sprawdzone receptury wytwórcze oraz naturalny, często prosty skład swojskich wyrobów ma ciągle rosnącą grupę zwolenników takich mięs. Wszystko z uwagi na fakt, iż spróbowanie tych wędlin przypomina im czas dzieciństwa, w którym mogli kosztować podobnych artykułów. Niestety z biegiem czasu oraz masowymi potrzebami wytwórczymi jakość produktów mięsnych zdecydowanie spadła. Na szczęście renesans popularności najlepszych wyrobów i zwiększenie dostępności dla klientów sprawiają, że świadomi konsumenci stawiają na jakość. Producentami swojskich wędlin oraz mięs są wyłącznie lokalni wytwórcy, tacy jak:

  • Wędkarstwo&Agroturystyka Krężniczanka,
  • Swojski Stół,
  • Manufaktura Lubelska.

Jesteśmy otwarci na nowych producentów w tej kategorii artykułów spożywczych. Muszą oni jednak spełnić określone standardy jakości wytwórczej, oparte głównie na wyeliminowaniu konserwantów i sztucznych barwników. Dla nas liczy się bowiem naturalność!

Pyszne pasztety, kiełbasy, smalczyki oraz wędliny

Szeroka dostępność ulubionych pozycji w tej kategorii artykułów spożywczych zachęca do skosztowania smakowitych mięs i wędlin. W takiej grupie produktów można znaleźć między innymi: pasztety, smalczyki, salcesony, kabanosy, szynki, kaszanki czy polędwice. Konkretnymi pozycjami dostępnymi w bieżącej sprzedaży są zaś:

To tylko przykładowe propozycje dostępne w bogatej ofercie handlowej naszego targu online. Zainteresowani mają możliwość zakupu zarówno w ilościach detalicznych, jak i hurtowych. Takie zapotrzebowanie na mięso oraz wędliny może wiązać się z obsługą cateringu podczas imprez okolicznościowych, czyli: urodzin, rocznic, wesel lub styp. Warto postawić wtedy na swojskie wyroby, które zachęcą gości doskonałym smakiem i wyczuwalną świeżością.

Po czym poznać jakość swojskich wędlin lub mięs?

Charakterystyczny, mniej wyrazisty kolor, brak widocznego obciekania wody czy relatywnie bliski termin przydatności do spożycia to najważniejsze cechy, którymi wyróżniają się właśnie swojskie wędliny. Pierwszy z wymienionych aspektów oznacza, że należy raczej unikać intensywnie barwionych wyrobów, ponieważ nie jest to ich naturalny odcień. Producent takich mięs najczęściej stosuje w tym celu sztuczne barwniki. Intensywnie wyciekająca woda przy naciskaniu lub krojeniu oznacza, że zawartość została wzbogacona o substancje przedłużające datę ważności. Niestety wysoka jakość wędlin wiąże się w tym przypadku z ograniczonym terminem spożycia. W zamian konsument zyskuje jednak pewność, że otrzymuje faktycznie wartościowe, smaczne wyroby. Oczywiście najprostszym wyjściem stosowanym przez znawców jest sprawdzenie zapachu. Nie może on być nadmiernie intensywny, jak też całkowicie niewyczuwalny. Swojskie wędliny wyróżniają się subtelnym i naprawdę przyjemnym aromatem, charakterystycznym dla wybranego gatunku.

Jest 10 produktów.

Aktywne filtry