Makarony

Potrzebna jest Ci klasyczna pasta czy makaron do zupy? Nawet typowe dania kuchni włoskiej warto czasami zmodyfikować i przygotować je w oparciu o rodzimy makaron. Niezależnie od poszukiwanego typu makaronu znajdziesz go w witrynie lokalneo.pl. Oferujemy zarówno makarony bezglutenowe, jajeczne, jak i makarony smakowe oraz przygotowane już z dodatkami. Warto mieć w domu zawsze kilka ich rodzajów, zwłaszcza że są to produkty o długim terminie przydatności do spożycia, a przy tym – uniwersalne. Kiedy brakuje pomysłu na obiad, często sięgamy właśnie po makaron. Makarony są proste w przygotowaniu, pożywne i smakują większości osób. Wielu spośród konsumentów spożywa makaron niemal codziennie. Dzięki różnego typu makaronom łatwo urozmaicić codzienną dietę nawet wówczas, kiedy brakuje czasu na gotowanie godzinami. Sprawdźcie, co możecie wyczarować za pomocą różnorodnych makaronów dostępnych na lokalneo.pl, wypróbujcie wszystkie!

Jaki kształt?

Popularne spaghetti znają wszyscy. Przygotowując makaron z pysznym sosem, warto jednak sięgnąć także po inne kształty. Na lokalneo.pl znajdziecie makarony typu penne, świderki czy muszelki – to formy również chętnie łączone z sosami. Znajdźcie zatem swój własny styl w zakresie komponowania tych prostych i pożywnych dań. Jeżeli przygotowujecie makaron w stylu włoskim, do cięższych sosów warto wybierać nieco grubsze formy niż w przypadku sosów o lekkiej konsystencji. W Polsce od dawna chętnie spożywamy jednak makarony z różnego rodzaju dodatkami: na przykład z serem albo z pieczarkami. Wówczas także chętnie stawiamy na makaron rodzimej produkcji o nieco innej konsystencji i innym składzie niż ten przeznaczony do dań włoskich. Takiego typu makaron, w różnych kształtach, dominuje w ofercie lokalneo.pl. Znajdziecie u nas zatem liczne makarony jajeczne, wytwarzane w oparciu zarówno o jaja kurze, jak i jaja przepiórcze. Ponadto makaron jajeczny to świetny dodatek do różnego rodzaju zup. Najbardziej popularnym makaronem dodawanym do tradycyjnego rosołu jest tak zwana krajanka, czyli cienkie i krótkie kluseczki. Na lokalneo.pl możecie wybierać spośród kilku jej wariantów. Od klasycznej krajanki jajecznej na bazie jaj kurzych bądź przepiórczych po krajankę z dodatkiem kurkumy, nadającej makaronowi piękny, żółty odcień. Kurkuma ma ponadto szereg właściwości prozdrowotnych, wspomagając chociażby procesy trawienia. Wśród idealnych makaronów do zup polecamy także wstążki, gniazda lub atrakcyjne szczególnie dla najmłodszych makarony w kształcie literek i cyferek. 

Inne oblicza makaronów

Oprócz tradycyjnych makaronów na bazie białej mąki pszennej oferujemy również makaron gryczany, razowy oraz popularne formy makaronów bez glutenu. Najbardziej interesujące są jednak te ze smakowymi i zdrowymi dodatkami. Wśród nich wybrać można na przykład makaron ze szpinakiem, makaron z morskimi algami czy też z dodatkiem młodego jęczmienia. Wszystkim, którzy nie mogą jeść mąki pszennej albo pragną urozmaicić swoją dietę, polecamy także makarony z soczewicy albo z zielonego groszku. Najzdrowsze polskie makarony zamawiajcie zawsze na lokalneo.pl!

Jest 42 produktów.

Aktywne filtry
Ekologiczny makaron...
Eco

Rolnictwo ekologiczne

System gospodarowania o zrównoważonej produkcji roślinnej i zwierzęcej. W produkcji rolniczej wykorzystuje się naturalne nawozy oraz metody biologiczne i mechaniczne. Wykluczone jest stosowanie syntetycznych nawozów, chemicznych środków ochrony roślin, regulatorów wzrostu, dodatków paszowych i organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO).

Cena 5,50 zł
Ekologiczny makaron...
Eco

Rolnictwo ekologiczne

System gospodarowania o zrównoważonej produkcji roślinnej i zwierzęcej. W produkcji rolniczej wykorzystuje się naturalne nawozy oraz metody biologiczne i mechaniczne. Wykluczone jest stosowanie syntetycznych nawozów, chemicznych środków ochrony roślin, regulatorów wzrostu, dodatków paszowych i organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO).

Cena 4,60 zł