Wina i miody pitne - lokalne.pl

Wina i miody pitne

U nas znajdziecie się lokalne alkohole, pochodzące od lokalnych producentów z Lubelszczyzny, innych rejonów Polski, czy z rodzinnej winnicy leżącej nieopodal Rzymu. Zapraszamy producentów alkoholi do współpracy!

1) WINA Z LOKALNYCH WINNIC
– szlachetne WINA GRONOWE – Produkowane w sposób tradycyjny, w parciu o naturalne procesy winifikacji i dojrzewania, dzięki czemu wina zyskują bogaty smak i aromat. Wina pochodzące z rodzinnych, małych, często ekologicznych winnic są coraz popularniejsze wśród koneserów. Potrafią oni docenić ich wyjątkowe walory, bo ekologiczna produkcja win ze szlachetnych szczepów jest trudna i mniej wydajna od produkcji przemysłowej, uzyskane wino jest droższe, ale jego jakość jest nieporównywalna. Wiele win, to wina nagrodzone na polskich i europejskich festiwalach win, z rozpoznawalną wśród koneserów marką. Niektóre są trudno dostępne w kraju, ponieważ ich ilości są limitowane. W naszej ofercie znajdują się wina białe, czerwone i różowe; wina wytrawne, połwytrawne i słodkie. 
– tradycyjne WINA OWOCOWE z lokalnej winnicy – nazywane niekiedy „swojakami” czy „swojaczkami”. Wina wytwarzane są według długoletniej i sprawdzonej rodzinnej receptury. Charakteryzuje je subtelny aromat oraz prawdziwy, pełny owocowy smak, a proces ich produkcji odpowiada temu stosowanemu niegdyś przez gospodarzy na wsi. Wina te są produkowane tradycyjnymi technologiami bazującymi na metodzie fermentacji i leżakowaniu moszczu z owoców, co bezpośrednio kształtuje ich smak.

2) MIODY PITNE- tym złocistym trunkiem raczyły się już słowiańskie plemiona. W naszym kraju od dawien dawna miodosytnictwo kwitło, a dzisiaj Polska to największy producent miodu pitnego na świecie, zaś lubelskie miody pitne dominują na rynku krajowym i światowym (trafiają do takich krajów jak: USA, Hiszpania, Niemcy, Finlandia, Szwecja, Wielka Brytania, Australia, Panama, Bułgaria, Japonia)
Miód pitny Apis to jedyny polski alkohol, który Unia Europejska zarejestrowała jako produkt tradycyjny. Wysoka jakość oferowanych miodów pitnych wynika z ich prostego składu – tylko miód , woda, soki owocowe, drożdże, przyprawy, bez dodatku barwników, ani konserwantów, oraz z odpowiedniego okresu (od roku do 6 lat) leżakowania, podczas którego dojrzewa i nabiera swoich właściwości. Skrupulatnie badana jest też jakość miodu dostarczanego do produkcji z pasieki.
W naszej ofercie znajdują miody pitne: półtorak, dwójniak, trójniak, czwórniak i miody kraftowe.

3) CYDRY RZEMIEŚLNICZE – oferowane przez nas cydry powstają w podlubelskim rodzinnym gospodarstwie ogrodniczym. Ich produkcja opiera się na soku tłoczonym z kilku odmian jabłek rosnących we własnych sadach producenta. Produkowany tradycyjną, rzemieślniczą metodą. Przed rozlaniem do butelek cydr dojrzewa przez parę miesięcy. Dwutlenek węgla pochodzi z naturalnego procesu fermentacji alkoholowej. Refermentowany w butelce. Nie posiada dodatku wody, cukru, barwników czy aromatów. Cydr rzemieślniczy: wytrawny, mętny, musujący lub półmusujący, o zawartości alkoholu 8.3% vol. i objętości 750 ml. Sugerowana temperatura serwowania: 10 – 12 stopni Celsjusza.
Jak powstaje cydr rzemieślniczy? Czytaj na blogu: https://lokalneo.pl/smartblog/55_cydr-szczepanowka-od-jablka-po-cydr.html

Jest 3 produktów.

Aktywne filtry