Kaszanki

Kaszanka wiejska może być prawdziwą ozdobą stołu. Potrawa ta trafiła do Polski prawdopodobnie w XVII wieku z Niemiec. Chociaż kaszanka, zwana inaczej krupniokiem, wyglądem przypomina brązową kiełbasę, swój smak oraz kolor zawdzięcza właśnie kaszy i krwi wieprzowej. To danie znane również na Słowacji, Węgrzech i oczywiście w Niemczech. W Polsce krupnioki śląskie uzyskały w czerwcu 2016 europejski certyfikat Chronione Oznaczenie Geograficzne. Kaszanka wiejska wygląda i smakuje po prostu wspaniale! Podsmażona lub grillowana z kapustą uwalnia cały swój smak i aromat. To produkt w pełni naturalny: nie zawiera fosforanów i polepszaczy smaku. Wyroby wędliniarskie prosto z Manufaktury Lubelskiej nie zawierają też żadnych konserwantów, które mogłyby pogorszyć ich jakość. Sekretem jest używanie jedynie sprawdzonych składników i sposób wędzenia. Porcja 500 g kosztuje już tylko 11 zł! Uwaga! Produkt jest ważony przed wędzeniem, natomiast pakowany próżniowo już po wędzeniu, w związku z tym ostateczna waga może wahać się o +/- 10%. Pakowanie próżniowe gwarantuje bezpieczeństwo i świeżość naszych wędlin. Nie dostaje się do nich powietrze, a bakterie nie mają szans się rozwijać.

Skład kaszanki wiejskiej

Receptura kaszanki wiejskiej pozostaje niezmienna od lat. Wytwórcy zależało na jej zachowaniu, aby była ona smaczna i bezpieczna dla zdrowia. Do jej wyprodukowania użyto wyłącznie wysokiej jakości mięsa wieprzowego, krwi wieprzowej, kaszy gryczanej, cebuli oraz kilku przypraw: pieprzu czarnego, majeranku, soli i świeżego czosnku. Osłonka jest z jelita. Dzięki temu jest odpowiednio pikantna i wyrazista w smaku. Łącząc wszystkie składniki w odpowiednich proporcjach, kaszanka wiejska ma nie tylko wspaniały smak, ale i odpowiednią, zwartą, ziarnistą strukturę (dzięki obecności kaszy gryczanej). To wyrób wędliniarski dokładnie taki, jak znany z niewielkich wiejskich gospodarstw. Aromatyczny, zwarty w swojej strukturze, o pełnym, wyrazistym smaku.

Harmonogram składania zamówień

Dbamy o jakość wędlin, kiełbas i innych wyrobów z naszej oferty. Kaszanka wiejska przygotowywana jest na bieżąco. To właśnie dzięki temu na Twoim stole będą gościć wyłącznie świeże produkty wędliniarskie bez konserwantów i fosforanów. Uprzejmie prosimy wszystkich naszych Klientów o składanie zamówień z uwzględnieniem następującego harmonogramu dostaw:

 • Zamówienia: do niedzieli godz.24.00, do środy godz.10.00
 • Odbiory: w środę od godz.12.00, w piątek od godz.12.00

Warto przed złożeniem zamówienia pamiętać, że:

 • Zamówienia złożone do niedzieli do godz. 24:00 zostaną zrealizowane na środę;
 • Zamówienia złożone do środy do godz. 10:00 zostaną zrealizowane na piątek.

Od teraz każda osoba może mieć swobodny dostęp do świeżych i zdrowych wyrobów wędliniarskich z pewnego źródła.

Forma dostawy

Nasze produkty można odbierać w jednym z Lokalnych Punktów Odbioru lub skorzystać z usług dostawy kurierem - na terenie Lublina dowozimy gratis! Wystarczy złożyć zamówienie na kwotę powyżej 40 zł. Opłaca się więc zrobić większe zakupy!

 • Lokalny Punkt Odbioru Lublin Al. Warszawska 102 (pn-pt g. 8-16) - 1 dzień
  Koszt dostawy 0,00 zł;
 • Lokalny Punkt Odbioru Lublin ul. Vetterów 1 (pn-pt godz. 8 - 16) - 1 dzień
  Koszt dostawy 0,00 zł;
 • Usługa Łącz w jedną wysyłkę (waga do 30 kg) – koszt 15 zł
  Wysyłka będzie realizowana zgodnie z terminarzem dostaw;
 • Kurier Lokalneo – Lublin/Świdnik/Kalinówka – koszt 10 zł Wysyłka będzie realizowana zgodnie z terminarzem dostaw;
 • Darmowa dostawa na terenie Lublina (dla zakupów powyżej 40zł) - do 2 dni;

Dzięki sieci Punktów Odbioru oraz ciężkiej pracy kurierów Lokalneo zapewniamy wygodny dostęp do wysokiej jakości wędlin z Manufaktury Lubelskiej. Przygotowywane wyłącznie na bieżąco, z naturalnych składników szybko i wygodnie trafią na stoły naszych Klientów. Od teraz kaszanki i kiełbasy znane z niewielkich gospodarstw są dostępne na terenie całej Polski!

Nie znaleziono produktu. Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie