Grzyby

Grzyby w tak różnorodnych odsłonach oraz ilościach są popularne szczególnie w Polsce. Na świecie jada się ich znacznie mniej, a ponadto — w innych krajach spożywa się zwykle pojedyncze gatunki. Właśnie dlatego różnego rodzaju grzyby najłatwiej spotkać w sklepach z polskimi, lokalnymi produktami spożywczymi. Szeroką ofertę marynowanych i suszonych grzybów w sklepie internetowym znajdziecie także na lokalneo.pl! Nasze aromatyczne, suszone grzyby cieszą się szczególnym zainteresowaniem w okolicach Wigilii Bożego Narodzenia, jednak po znakomite grzyby z polskich lasów zapraszamy przez cały rok.

Grzyby sklep internetowy

Dlaczego warto kupować grzyby w sklepie internetowym lokalneo.pl? To tutaj znajdziecie najbardziej szlachetne ich odmiany, jak na przykład rydze, których próżno szukać w wielu sklepach stacjonarnych. Ponadto zarówno grzyby, jak i inne oferowane na platformie lokalneo.pl produkty zamawiacie bezpośrednio od ich producentów. Nasze grzyby pochodzą prosto z Bieszczad. Dodatkowym atutem zamawiania grzybów właśnie poprzez platformę lokalneo.pl jest fakt, że pochodzą właściwie od jednego producenta, w związku z czym zamawiając różne rodzaje grzybów na lokalneo.pl, przesyłkę płacicie jednorazowo! To tak, jak gdybyście kupowali grzyby w sklepie internetowym, a nie za pośrednictwem platformy. 

Jakie grzyby są najlepsze?

Na pewno do najszlachetniejszych gatunków, jak sama jego nazwa wskazuje, zalicza się borowik szlachetny. Pomimo powszechnego przekonania, że wartości odżywcze grzybów są stosunkowo niskie, borowik szlachetny to bogate źródło białka, witamin oraz mikroelementów. Zawiera między innymi witaminy z grupy B oraz witaminę C! Ponadto w borowiku szlachetnych kryją się: magnez, potas, fosfor i żelazo. Borowika szlachetnego, wśród wielu innych grzybów, wyróżnia także wyjątkowy wachlarz jego zastosowań. 

Rydze, zwane inaczej mleczajami, także są grzybami godnymi uwagi. Posiadają znacznie więcej witamin niż borowik szlachetny, jednak wielu niedoświadczonych grzybiarzy rezygnuje z ich zbierania ze względu na występowanie licznych podobnych do rydzów grzybów trujących. Na lokalneo.pl rydze dostarczane są przez fachowców w tym zakresie, dlatego pyszne i zdrowe rydze to najchętniej kupowane grzyby w sklepie internetowym lokalneo.pl. Rydze zawierają witaminy: A, B, B2, B6, B12, C, D, E i PP. Znajdują się w nich także: żelazo, cynk, wapń, siarka, potas, jod, miedź oraz mangan. Najlepsze rydze marynowane w opakowaniach o różnej pojemności, prosto z Bieszczad znajdziecie na lokalneo.pl!

Kurki

Tak zwane kurki, czyli fachowo: pieprznik jadalny, to wyjątkowo charakterystyczne grzyby. Kurki w zalewie, oczywiście z regionu Bieszczad, nazwę pieprznik zawdzięczają korzennemu aromatowi, a w przypadku starszych grzybów z tego gatunku — właśnie subtelnemu posmakowi ostrego pieprzu. Oprócz witamin z grupy B, C, D oraz E i beta-karotenu w kurkach znajdują się między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Sprawdźcie, jakie jeszcze grzyby zamówicie przez platformę lokalneo.pl!

Jest 19 produktów.

Aktywne filtry